ما نشرگلگشت هستیم. ناشر تخصصی ادبیات ورزشی. کتابهایی چاپ می‌کنیم که دنیای بی‌انتهای ورزش رو به ادبیات، داستان، روایت و جستار پیوند می‌زنه و پدیده‌ای جذاب، خواندنی و آموزنده خلق می‌کنه: ادبیات ورزشی.

داستان ما

داستان گلگشت

انتشارات گلگشت با وجود سابقه‌ای ۴۰ ساله در نشر، سال ۱۳۷۳ تاسیس شد و ابتدا در زمینه‌های مذهبی و روانشناسی اجتماعی مشغول به کار شد. اما در سال ۱۳۹۲ با ورود نیرو‌های جوان به تغییر خط و مشی دست زد و تبدیل به اولین و تنها ناشر تخصصی ادبیات ورزشی در کشور شد.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ورزش ادبیات دارد

ادبیات ورزشی گونه‌ای جدید از ادبیات در دنیا است که از دهه‌ی نود میلادی در انگلستان شکل گرفت و اواخر همان دهه در اروپا همه‌گیر شد. این سبک ادبی بسیار راحت-خوان، جذاب و اخلاقی بوده و با کمک المان‌های واقعی (مثل ورزش و قهرمانان) کشش بسیار بالایی را برای مخاطبان بوجود آورده است. برای مثال کتاب زندگی‌نامه‌ی من نوشته‌ی سر الکس فرگوسن، سرمربی شهیر تیم منچستریونایتد انگلیس به عنوان پرفروشترین کتاب سال انگلستان شناخته شد و در سال اول بیش از ۱ میلیون نسخه در اروپا فروش داشت. یا کتاب زلاتان ابراهیموویج به نام من زلاتان هستم که به بیش از ۲۲ زبان ترجمه‌شده است. با این وجود ادبیات ورزشی هنوز هم گونه‌ای نوپا به حساب می‌آید و نیاز به تبلیغ و دیده‌شدن بیشتر توسط مخاطبان علاقمند دارد.

کتاب‌های ادبیات ورزشی، داستان مسابقات و گلها و افتخارات نیست. قصه‌ی پسرکان و دخترکانی است که غرق در طوفانهای زندگی به رویاهای خود رسیده‌اند و هر روزه با چاش‌های زندگی سرشاخ می‌شوند.

این کتابها داستان یک زندگی، یک باشگاه یا یک کشور را تعریف می‌کند. داستانهایی که با قلم محسور کننده‌ی نویسندگانش، همچون یک رمان شما به قلب یک زندگی، یک شهر، یک کشور و یک انسان می‌برد.

مشتریان ما

به خانواده چند هزار نفری ما بپیوندید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.